Kayserispor James Troisi ile Sözleşme İmzaladı-08-07-2009|KAYSERİSPOR.GEN.TR

Kayserispor James Troisi ile Sözleşme İmzaladı

Kayserispor James Troisi ile Sözleşme İmzaladı

Kayserispor James Troisi ile Sözleşme İmzaladı

Kulüp genel menajeri Süleyman Hurma, kulüp tesislerinde düzenlenen imza töreninde yaptığı açıklamada, Troisi’yi transfer etmekten dolayı mutluluk duyduklarını belirtti. 

Gazetecilerin soruları üzerine futbolcunun Gençlerbirliği ile sözleşmesinin devam ettiği yönündeki iddiaları da yanıtlayan Hurma, sözleşmesi devam eden hiçbir futbolcu ile anlaşmadıklarını ifade etti. 

Futbolcunun Kayseri’de alıkonulduğu yönünde de asılsız iddialar ortaya atıldığını hatırlatan Hurma, ”Kayserispor kulübü olarak bugüne kadar sözleşmesi süren hiçbir futbolcu ile anlaşmadık. Troisi’nin Gençlerbirliği ile sözleşmesi fesih edildi. Fesih işleminden sonra biz futbolcu ile görüştük ve anlaşma sağladık” diye konuştu. 

Troisi’den sonra bir yabancı futbolcu daha almak istediklerini bildiren Hurma, teknik heyet ve taraftarı memnun edecek iyi bir santrfor alabilmek için arayışlarının sürdüğünü kaydetti. 

Kulüp asbaşkanı Şaban Miraboğlu’nun da hazır bulunduğu törende daha sonra Troisi, kendisini 4 yıllığına Kayserispor’a bağlayan sözleşmeyi imzaladı. 

Kayserispor’a geldiği için çok mutlu olduğunu ifade eden Troisi, takımla birlikte büyük başarılara imza atmak için çalışacağını söyledi. 

21 yaşındaki Avustralyalı futbolcu, geçen yıl Gençlerbirliği’ne transfer olmuş Turkcell Süper Lig’de 29 ve Fortis Türkiye Kupası’nda 1 karşılaşmada forma giymişti. 

Geçen sezon 6 gol atan genç futbolcu, Kayserispor-Gençlerbirliği maçında Kayserispor kalesini 3 kez havalandırmıştı. 

-AVUKATIN AÇIKLAMASI- 

Öte yandan, James Troisi’nin avukatı Emre Koçak da yaptığı yazılı açıklamada, Troisi’nin Kayserispor’a transferi ile ilgili gerçeği yansıtmayan haberler çıktığını anımsatarak, futbolcunun herhangi bir hakkı olmaksızın sözleşmesini feshetmiş gibi gösterildiğini kaydetti. 

Troisi’nin Gençlerbirliği’ne tazminat ödeyerek sözleşmesini feshettiğini bildiren Koçak, şu bilgileri verdi: 

”James Troisi’nin Gençlerbirliği ile yaptığı sözleşmeye göre, belirli bir bedel ödenmesi halinde sözleşmesini sonlandırabileceği hüküm altına alınmıştır. Bu protokol uyarınca futbolcu, sözleşmede yazan bedeli Gençlerbirliği’ne ödeyerek, sözleşmesini sonlandırmıştır. Sözleşmesi sona eren her futbolcu gibi James Troisi de istediği herhangi bir kulüp ile FIFA ve TFF talimatlarının gösterdiği doğrultuda ve kriterlere uymak suretiyle sözleşme imzalama hakkına sahiptir.”

Futbolcu Hakkında Bilgiler

Adı Soyadı= James Troisi

Doğum Yeri = Adelaide

Doğum Tarih= 03.07.1988

Uyruğu= Avustralya

Boyu= 180

Takımı Gençlerbirliği

GENÇLERBİRLİĞİ

Yorumlar